Kočárky Joolz žádné toxiny neobsahují!

Maminky, pokud vlastníte kočárek Joolz Day Earth a šokovali vás výsledky testu zveřejněné v německém Stiftung Warentest (STIWA), podle nichž je plný toxinů, můžete se uklidnit. Není to pravda.

Nadlimitní množství změkčovadel a rakovinotvorných látek, které měl podle výsledků testů STIWA kočárek Joolz Day Earth obsahovat, se nepotvrdilo. Informaci o výskytu polycyklických aromatických hydrokarbonáty, které se objevily v online publikaci, nadace STIWA po pár dnech pozměnila a potvrdila, že kočárek je „obchodovatelný.“ Výskyt ftalátů STIWA uvedla v původní publikaci mylně a pravdivá nebyla podle výrobce kočárků Joolz ani upravená verze, podle které obsahují kočárky ne ftaláty, ale naftalen, ale tuto informaci nepovažuje až za takovou vážnou.

STIWA připustila, že v kočárcích Joolz nebyly objeveny nadlimitní množství žádné z rakovinotvorných látek. Nepotvrdily je ani testy dalších firem, které zkoumali vzorky odebrané na stejných místech kočárku. Naopak, všechny zjištěné výsledky nezávislých testů potvrzují, že Joolz Day vyhovuje všem relevantním mezinárodním a evropským zákonem a požadavkům bezpečnostních norem.